הקמת גינות גג

הקמת גינות גג מאפשרת לכם להביא אל תוך הסביבה האורבנית את הקסם של הגינה. גם אלו שאין להם בית צמוד קרקע יכולים ליהנות מעיצוב גינות גג, ואפילו גינה במרפסת. ואלו יכולים להיות בעלי דירות, בנייני משרדים ועסקים המעוניינים בפינה ירוקה.

המילה גינה מיד מעוררת בנו אסוציאציות של אוויר נקי, אווירה רגועה, איכות חיים, תרבות פנאי, משחק ואירוח של חברים ומשפחה. אין ספק כי גינות מוסיפות הרבה לחיינו, אבל לא לכולנו ישנו בית צמוד קרקע בו ניתן להקים גינה. וכאשר השטחים הפתוחים הולכים ומתמעטים, ורבים מאיתנו מתגוררים במגדלי בטון – אנו מתחילים לחלום על הגינות הירוקות. ומסתבר שיש גם פתרונות ! באמצעות הקמת גינות גג ניתן להביא לביתכם את כל הקסם, היופי והיתרונות של גינה פרטית.
ולא רק בעלי דירות פרטיות מתעניינים בהקמת גינות גג, זהו יכול להיות גם פתרון לשיפור המרחב הציבורי, פינות ירוקות במשרדים או בנייני מגורים משותפים הרוצים לעשות משהו לרווחת הדיירים.

הקמת גינת גג – מהיכן מתחילים

הקמת גינות גג מתחילה קודם כל בגיבוש הקונספט. מערכות ההשקיה, הצמחייה וכל יתר הפרטים יחכו לסוף. זהו השלב שבו יש להיפגש עם אדריכל גינות או מעצב גינות ולהתחיל לגבש את הקונספט.

לאנשי המקצוע יש שפע של רעיונות, אבל הם קודם כל רוצים להכיר אתכם. אולי זו משפחה הרוצה להפוך את הגג לפינה עבור אירוח, אולי זו חברת ההייטק הרוצה ליצור מרחב שקט ורגוע בגג הבניין. המעצבים צריכים לדעת מהן המטרות ומהם האלמנטים החשובים שתרצו בגינה או השימושים המיועדים. בהתאם לכך הם יוכלו לגבש חזון לעיצוב גינות גג מושלמות.

כמובן שגיבוש הקונספט אינו מנותק מההיבטים הטכניים. יש לבחון את תנאי השטח בגג, את התשתיות הקיימות, את פתרונות האיטום הנדרשים ואת התקציב. כל פרט בתכנית הוא חשוב ומשפיע על האחר.

תכנון גינה צריך לקחת בחשבון עניינים הקשורים למערכות השקיה וניקוז, עומסי משקל תשתיות חשמל, פתרונות הצללה, מזג האוויר, איטום, בטיחות ועוד.

בשורה התחתונה חשוב להבין כי יש פתרון לכל גג. מגג קטן עם גינה חמודה, ועד גג גדול במרחב הציבורי – לכל אחד יש את הפתרונות הייחודיים התואמים לגודל, המבנה, המיקום, המטרות והתקציב.

 

היתרונות של הקמת גינת גג

הקמת גינות בגג מאפשרת לכם ליהנות ממבחר יתרונות. בין אם מדובר בבית פרטי או בבניין משרדים, הגינה מביאה לכם סביבה נעימה ומרגיעה. החיים שלנו מלאי סטרס, ותמיד טוב שיש מקום טוב לנשום בו אוויר, לקחת כמה רגעים ולהתמלא באנרגיות חיוביות. זהו יכול להיות המקום בו תשתו את כוס הקפה של הבוקר בביתכם, או תאכלו את ארוחת הצהריים של המשרד באווירה רגועה.

הקמת גינה בגג מאפשרת לכם לנצל שטחים בצורה טובה יותר. ברוב הבניינים והבתים הפרטיים הגג הוא שטח בלי מנוצל. בעזרת אדריכל נוף תוכלו לפתח את השטח הזה ולהתאים אותו למגוון פעילויות, בהתאם לצרכים שלכם.

יתרון נוסף של הגינה הירוקה הוא התרומה שלה לאיכות הסביבה והבריאות שלכם. הצמחים סופחים את הרעלים והפחמן הדו חמצני מהסביבה, ומספקים לכם אוויר נקי לנשימה. דבר נחוץ מאוד במרחב העירוני המזוהם.

לעיצוב גינות גם השפעה חיובית על ערך הנכס. בית עם גינה הוא תמיד נכס יקר יותר. במרחב העירוני בו ישנו מיעוט של שטחים פתוחים לפיתוח גינות, ישנו ערך רב לגינות בגגות והן מעלות את ערך הנכס.

הקמת גינה בגג – האם אפשר לבד?

אם יש לכם את הזמן, הקמת גינות וטיפוחן יכולה להיות פעילות מהנה. אך מה שנכון לגבי החצר הביתית אינו תקף לגבי הקמת גינות גג. אינכם יכולים למלא את הגג באדמה ולשתול צמחים סתם כך. כאשר מדובר בעיצוב גינות גג, לא ניתן להתעלם מהאתגרים ההנדסיים הקשורים לתשתיות, עומסי משקל על הגג ופתרונות איטום מיוחדים.
שבשורה התחתונה אינכם יכולים לעשות זאת לבד. אתם זקוקים לעזרתם של אנשי המקצוע המנוסים בעיצוב והקמת גינות גג. הם יכולים לתכנן גינות ולתת מענה נכון לכל אתגר הנדסי.

עיצוב גינות גג

באמצעות עיצוב גינות גג ניתן להביא אל הגג הפרטי או הציבורי אווירה שונה ומיוחדת. נכון, זה דורש קצת מחשבה והרבה מאוד תכנון. זה דורש התאמה אישית ובניית חזון, תוך כדי שיקולים טכניים ועיצוביים. וכאשר עושים זאת נכון, התוצאה שמתקבלת היא גינה ירוקה בגג, גינה מלבלבת ומרגשת לפעילות, מנוחה ואנרגיות חיוביות.
חולמים על הקמת גינת גג, מחפשים אדריכל נוף שיסייע לכם למקסם את הפוטנציאל של הגג ולהפוך אותו לגינה קסומה? כאן תוכלו למצוא את מיטב אנשי המקצוע. השאירו פרטים ונחזור אליכם.