שיקום גינות

הגינה שלכם מוזנחת או לא עדכנית? הגינה לא עושה חשק לבלות ולארח בה, וגורמת לבית שלכם להיראות מוזנח? אולי הגיע הזמן לשיקום גינות. שיקום אשר יעניק לגינה שלכם מראה חדש, מראה מלבלב ויתאים אותה לרוח הזמן והצרכים שלכם.
גינה היא דבר מיוחד המוסיף אווירה, תחושות ורגשות. גינות יכולות להגיע בכל גודל ובכל עיצוב. אבל אם יש משהו שניתן להגיד על כל גינה, ללא יוצא דופן, הוא שגינה זה דבר חי. וכמו כל דבר חי, גם הגינה עשויה להזדקן ולהזדקק למתיחת פנים. ועל זה בדיוק מדובר כאשר אומרים שיקום גינות.
הסיבות לשיקום גינות יכולות להיות שונות. יתכן כי מלכתחילה נעשו טעויות בעיצוב הגינה, ויתכן כי הצרכים שלכם השתנו במהלך השנים – אך הגינה נשארה באותו העיצוב והסגנון כמו לפני שלושים שנה. אולי כאשר הקמתם את הגינה היו לכם ילדים שהתרוצצו בה, ואילו היום הם כבר גדולים ואין להם צורך בנדנדה הישנה. זהו הזמן לעדכן את המראה, להוציא את מה שעבר זמנו ולהכניס חדשנות ואווירה חדשה.
יתכן כי יש בגינה צמחים שגדלו לממדי ענק ואיבדו כל סדר וצורה. ויתכן שגם מה שהיה פעם מלבלב וירוק הוא היום יבש וצהוב. אולי המבנה של הגינה לא תואם לצרכים, אולי יש לכם אלמנטים עיצוביים מיותרים וגופי תאורה שחלף זמנם… אלו הן רק דוגמאות.
שיקום ועיצוב גינות, באמצעות אדריכל גינות מקצועי, נותן מענה לכל הצרכים בבית הפרטי או בכל גינה אחרת הזקוקה למתיחת פנים.

 

כיצד מתבצע שיקום גינות

בכל הנוגע לעיצוב גינות אין כללים, השמיים הם הגבול. אך לפני שמתחילים לדון ברעיונות ולהוציא אל הפועל תכניות – יש לבחון את המצב הקיים. גם כאשר מדובר בגינה מיושנת ומוזנחת, עדיין אין זה אומר שצריך להרוס את הכל. לפעמים ניתן לחדש אלמנטים קיימים ולשלב אותם בעיצוב חדש. למשל אם בגינה ישנם עצים ותיקים וגדולים, בוודאי שנרצה לשמר אותם ולאפשר להם להשתלב גם בעיצוב החדש. ולא רק עצים אלא גם תשתיות שונות. ומנגד, ישנם גם מצבים בהם נרצה לערוך שינוי יסודי בגינה.
לאחר שבוחנים את המצב הקיים, יש לבחון את הצרכים של הגינה. לכל גינה יש צרכים אחרים, לעתים היא משרתת משפחה, לעתים מקום ציבורי או עסק פרטי. אדריכל גינות יבחן את כל הצרכים של בעלי הנכס ויוודא שכל תכנית תענה על הצרכים הללו.
ולא נשכח גם לשים דגש על התמזגות הגינה עם הבית והסביבה. אנו רוצים גינה שתתמזג בצורה טבעית והרמונית. כל מקום דורש פתרון אחר, לעתים נרצה גינה המבליטה את נופי הסביבה, ולפעמים גם גינות המאפשרות לנטרל “מפגעים עיצוביים” בסביבה העירונית.
וכמובן יש לקחת בחשבון גם את התקציב עבור שיקום הגינה. כפי שאמרנו בהתחלה, בעיצוב גינות השמיים הם הגבול – אך תקציב הוא מה שבדרך כלל עומד בדרככם. אך אל דאגה, לכל גינה ישנו פתרון. וגם בתקציב דחוק ניתן לעשות דברים נפלאים.

גינות מעוצבות – עולם שלם של אפשרויות

במסגרת שיקום גינות ניתן ליהנות מעולם שלם של אפשרויות עיצוביות. כאשר הקימו את הגינה שלכם, אולי לא יכלו לדמיין את העתיד ואת עולם האפשרויות שהוא מביא איתו. אבל עכשיו, כאשר אתם מבצעים שיקום גינות, ניתן ליהנות מכל עולם האפשרויות שיש.
במסגרת עיצוב ושיקום הגינה ניתן להכניס אלמנטים עיצוביים שונים לגינה, לשנות את המבנה הטופוגרפי, להכניס אלמנטים כמו בריכות נוי לגינה ומפלי מים, לשלב דשא סינטטי, פתרונות תאורה המעניקים אווירה, מדשאות, מסלעות, אדני רכבת ועוד.
החכמה הגדולה היא כיצד לשלב את הדברים המתאימים לעיצוב הכללי, את הדברים היוצרים קונספט ואמירה עיצובית. אדריכל גינות יודע להסתכל על התמונה הכוללת, לשלב יצירתיות ולעשות שימוש באלמנטים הנכונים. והתוצאה הסופית היא גינה עדכנית ומלאת חיים המוסיפה למראה הכללי של הבית והמקום.

 

שיקום גינות והגשמת חלומות

גינה יכולה וצריכה להיות מקום חלומי. הגינה יכולה להוסיף לאיכות החיים שלכם, להעלות את ערך הנכס ולאפשר לכם ליהנות מפינה של רוגע ושפיות בחיים הסוערים. הגינה משתלבת עם המראה של הבית ומשלימה אותו. אך כאשר הגינה שלכם מיושנת או מוזנחת, היא משיגה את התוצאות ההפוכות. היא אינה מחמיאה לבית ואינה מאפשרת לכם ליהנות מאיכות החיים והחוויה שלה אתם מצפים.

זהו הזמן לשיקום גינות. זהו הזמן לשדרג את המראה והתשתיות וליצור גינה המשרתת את האדם ומעניקה לו איכות חיים וחוויה. איך מתחילים? אל דאגה, כאן מחכים לכם כל אנשי המקצוע שיכולים לעשות מהפך בגינה שלכם. יש לנו הצעות, רעיונות והרבה מאוד יצירתיות. השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם.