תכנון נוף ועיצוב גינות

תכנון נוף ועיצוב גינות מאפשר לכם להפיק את המיטב מהגינה העומדת לרשותכם. להפוך אותה למקום המשרת מטרות פרקטיות ועיצוביות, ולהשתלב בהרמוניה עם עיצוב הסביבה וליצור חוויה.
כבר מימי קדם למדנו להעריך את היופי והאסתטיקה ולהבין את חשיבותה. תמיד שאפנו לחיות בסביבה נעימה וחווייתית, בין אם בביתנו הפרטי, במקום העבודה או במרחב הציבורי. השאיפה ליופי ואסתטיקה לא חלפה, אלא רק הלכה והשתכללה. כיום ישנם אנשי מקצוע העוסקים בעיצוב, והם אלו המביאים לנו את האסתטיקה, ההרמוניה והתחושות העיצוביות. וככל שהתחום הלך והתפתח, כך צמחה גם הנישה של תכנון נוף ועיצוב גינות.
אדריכלי הנוף ומעצבי הגינות מביאים חוויה אל תוך חיינו, מהגינות הפרטיות ועד הפארקים הציבוריים.

תכנון גינות

אם בורכתם בשטח המאפשר לכם להקים גינה, אפילו אם שטח קטן, בוודאי תרצו להפיק ממנו את המיטב. פעם היינו מסתפקים בגנן, אבל היום אנו מבינים כי עיצוב גינות דורש אדריכל נוף או מעצב גינות. אלו הם בעלי המקצוע היודעים לראות את התמונה הכוללת. הם יודעים כיצד לבנות קונספט המעצים תחושות ורגשות, תוך כדי שימור הפרקטיות והפונקציונליות של הגינה.
בין אם זו גינה פרטית או מקום ציבורי, תמיד נרצה להפיק ממנה את המיטב. אדריכל גינות יכול להעניק פתרון לכל גינה, קטנה או גדולה. אדריכל נוף תמיד ידע לבחון את השימושים ואת הצרכים, ולאפשר עיצוב חוויתי המשרת את המטרה. ואל תחשבו כי רק רשויות מקומיות ומי שעוסק בפארקים ציבורים צריכים אדריכלי גינות ונוף, גם לקוחות פרטיים מפיקים מהם ערך רב.

 

עיצוב גינות – לעבוד עם כל האלמנטים

לכל גינה יש מטרה אחרת ושימושים שונים, וכל גינה דורשת קונספט עיצובי שונה. אדריכל נוף יודע לעשות את עיצוב הגינה תוך כדי שימוש במגוון עשיר של פתרונות ואלמנטים. במסגרת העבודה שלו הוא יכול לקחת בחשבון פתרונות הצללה, מקומות ישיבה, עצים וסוגים שונים של צמחייה, הקמת בריכות נוי ומפלי מים, תאורה ותשתיות חשמל, השקיה ותשתיות מים, דשא סינטטי, אלמנטים דקורטיביים, ריהוט גן ועוד.
אדריכל גינות רואה את התמונה הכללית, את התמונה הגדולה. הוא יודע כיצד לעבוד עם כל הכלים, החומרים והאלמנטים על מנת לחזק את התחושות והרגשות שרוצים שיעלו מן הגינה. הוא הופך את הגינה למקום חווייתי הפונה אל כל החושים.
רק כך תוכלו למצות את מלוא הפוטנציאל של הגינה והנוף.

 

תכנון מקצועי עושה את ההבדל

אדריכל נוף מעניק לכם תכנון מקצועי העושה את ההבדל. לא רק שהוא יודע לעבוד עם אלמנטים שונים, הוא יודע להסתכל על הדברים בגישה הוליסטית ולהכין תכנית הרותמת את הנוף והגינה לצורך השגת המטרה. תכנון נוף מקצועי לוקח בחשבון הכל כולל הכל – משלבי ההקמה והתשתיות, ועד התחזוקה העתידית. אדריכל נוף חושב על הטווח הרחוק.
כל גינה וכל לקוח כפופים לנסיבות אחרות, אך אדריכל גינות ונוף תמיד מסתכל על הדברים בצורה הוליסטית ובוחן את כל הפקטורים המשפיעים: סוג הקרקע ומבנה הקרקע, תנאי מזג האוויר והאור, השקיה וניקוז, סוגי הצמחייה, מערכות התאורה, השתלבות עם הסביבה והתמזגות עם הנוף, פעילות שיעשו בגינה או בפארק, בטיחות, תחזוקה שוטפת ועוד.

 

תכנון נוף וגינות

אם הבנתם כי הדרך הטובה ביותר לממש את הפוטנציאל היא באמצעות אדריכל גינות, צפוי לכם תהליך עבודה מעניין המבטיח את התוצאות הטובות ביותר. בין אם מדובר בשינוי של סביבה קיימת, או פרויקט חדש לחלוטין – תמיד צריך לאפיין את הפרויקט.
עליכם להיפגש אם אדריכל נוף ולהציג לו את החזון שלכם, הצרכים שלכם והתקציב. והוא מצידו יבחן את מאפייני השטח וידאג להכין תכנית עיצובית התואמת לחזון והמטרות שלכם. סביר להניח כי בדרך לגיבוש תכנית סופית, האדריכל יציע הצעות שונות לשיקול דעתם. ומכיוון שהוא מביא איתו ניסיון בעיצוב גינות וראייה כוללת, אתם צפויים להיות מופתעים לטובה מהרעיונות היצירתיים שהוא עשוי להציג.

 

אדריכל גינות

נמצאים בשלבי בנייה של בית פרטי? מתכנים גינה לפרויקט בניין משותף, מוסד פרטי או גינה ציבורית? אין כאן מקום לטעויות – אדריכל נוף הוא המומחה לעיצוב גינות. הוא זה אשר יכול לראות את התמונה המלאה ולגבש פתרון תכנוני וביצועי של עיצוב בשירות האדם.
בין אם זו מתיחת פנים ועיצוב מחדש של גינות קיימות, ובין אם זהו פרויקט חדש – לכל פרויקט יש את הצרכים שלו. אדריכל גינות יכול לראות את כל הצרכים, לזהות את הפוטנציאל וליצור תכנית המאזנת בין צרכים לבין תקציב. כך תקבלו גינות ופארקים המשרתים את המטרה, מתמזגים עם הסביבה ותמיד מעניקים ערך מוסף.
מחפשים אדריכל נוף וגינות? השאירו פרטים ונדאג לחזור אליכם.